Světci k nám hovoří...
Bez písemného souhlasu autora není povoleno jakékoliv další veřejné šíření jakékoliv části textu těchto stránek kromě jeho užití v homiliích.
úvodní informace      výběr světce podle měsíců      další spisy autora
-

blah. Archangela Girlani
Archangela Girlani

25. ledna, připomínka
Postavení:panna
Úmrtí:1495

ŽIVOTOPIS

Pocházela z Trino di Monferrato v severní části Itálie. Její křestní jméno bylo Eleonora. V roce 1477 vstoupila do kláštera kongregace v Parmě. Přijala jméno Archanděla a brzy po profesi byla zvolena převorkou. Při zakládání nového kláštera karmelitek v Mantově roku 1492 tam byla přeložena. Tento klášter "S. Maria del Paradiso povstal pod jejím vedením. V jednom listu (v manuskriptu) se uvádí, že se snažila se spolusestrami žít jako v nebi i když žily na zemi, aby dostály názvu kláštera "Sv. Maria Nebeská." Vynikala velkou úctou k Nejsvětější Trojici. Po třech letech vedení sester v Mantově zemřela.

V roce 1864 byla Piem IX. blahořečena.


Přehled světců tohoto dne podle Martyrologium Romanum

conversio Paulus, Apostolus ; Ananias, discipulus Iesu (s.I.); Iuventinus et Maximinus, m. (363); Henricus Suso (1366); Archangela Girlani (1495); Arthemas (s. III/IV); Agileus (s. III/IV); Bretannio (s. IV); Pal (s. IV); Pr (676); Poppo (1048); Antonius Migliorati (1450); Emmanuel Domingo y Sol (1909); Maria Antonia (Teresia) Grillo (1944); Antonius Świadek (1945)

© Životopisy zpracoval Jan Chlumský